تشخص MDF اصل

 

نحوه تشخیص MDF اصل از MDF تقلبی ؟


اطمینان به فروشنده بحث اول است .


خریداران حتما به سازندگانی مراجعه کنند که عضو اتحادیه هستند و سابقه خوبی دارند . برای کار قرارداد بسته شود و از سازنده بخواهند جنس و مشخصات ام دی اف را قید کند . به فرض اگر از های گلاس استفاده می کند نام رنگ، کد رنگ و نام شرکت تولیدکننده آن قید شود . ما در مجموعه ریما چوب ، علاوه بر این موارد در زمان تحویل ورق ها، حتی برچسب های شرکت تولید کننده را هم در معرض دید مشتری قرار می دهیم . .

از دیگر مواردی که باید توجه داشت وجود موج در ام دی اف های بی کیفیت و چینی است . رنگها جلوه ندارد و مرده به نظر می رسند ..

در کارهای ملامینه متاسفانه جنس تقلبی قابل تشخیص برای عامه نیست و حتما لازم است فردی با تجربه آن را بررسی کند. در بازار ، متاسفانه ام دی اف های تولید شده از نیشکر هم هست که در صورت استفاده ، بعد از ۶ ماه آشپزخانه بوی فاضلاب می گیرد . این نوع MDF ، پوک بوده و نمی تواند سنگینی کابینت را تحمل کند و کابینت می ریزد و هیچ راهی هم جز تعویض کابینت نیست.

تناسب رنگ و نگهداری از MDF

چه نوع کابینتی برای آشپزخانه کوچک و چه نوعی برای آشپزخانه بزرگ مناسب است؟.
برای آشپزخانه های کوچک کابینت های های گلاس با رنگ روشن توصیه می شود . برای اینکه فضا را بزرگتر نشان می دهد اما برای آشپزخانه های بزرگ، بیشتر سلیقه ای است و مشتری می تواند از کارهای کلاسیک یا ممبران استفاده کند

توضیه هایی برای نگهداری و نظافت کابینت های MDF
در بیشتر موارد یک دستمال نمدار کافی است . اگر کابینت ، های گلاس باشد به دلیل روکش PVC که دارد براحتی با دستمال نمدار تمیز می شود . البته توجه داشته باشید ام دی اف نباید در معرض آب باشد . کارهای ملامینه به دلیل روکشی که اصطلاحا سوزنی نامیده می شود چربی را به خود گرفته و تنها با بخارشو تمیز می شوند .

روش تمیز کردن کابینت MDF هایگلاس


از دستمال نم‌دار و آغشته به مواد شوینده البته به جز مواد شوینده‌ای مانند وایتکس، مواد شوینده الکل‌دار استفاده کنید. در مرحله‌ی بعدی کابینت‌ها را با یک دستمال تمیز خیس چندین بار تمیز کرده و خشک کنید. .
برای تمیز کردن کابینت‌های MDF از مقدار زیاد آب استفاده نکنید؛ دستمال مرطوب کفایت می‌کند.
دستمال‌هایی را که برای تمیز کردن کابینت‌های ‌ام‌دی‌اف به خصوص کابینت‌های ‌ام‌دی‌اف هایگلاس استفاده می‌کنید تا حد امکان با پودرهای لباس شویی تمیز نکنید فقط از نرم کننده‌ها و یا مایع‌های ظرف‌شویی که باعث زبری دستمال نمی‌شوند استفاده نمایید.
در باز و بسته کردن درب‌های کابینت‌های ‌ام‌دی‌اف دقت کنید و آن‌ها را بیش از درجه مورد نیاز باز نکنید.

نکته: قبل از قرار دادن مواد خوراکی که حاوی سرکه هستند در کابینت‌های ساخته شده از ‌ام‌دی‌اف، حتما از اینکه نشتی در اطراف آن‌ها رخ نمی‌دهد مطمئن شوید.

آشنایی با ویژگی‌های پلی گلاس

پلی گلاس همانند شیشه شفاف است.

جنس این پلکسی گلاس از نوعی پلی کربنات است که ظاهر شبیه به شیشه دارد اما نسبت به شیشه سبک‌تر و محکمتر می‌باشد. اکثر تخته‌های هایگلاس یک رو بوده که یک سمت آن را با لایه محافظ مانند سلفون پوشانده شده و سمت دیگر ظاهری سفید از جنس ملامین و کاغذ می‌باشد.

سایز استفاده شده از این هایگلاس های برای کابینت سازی 122×244 می باشد که تقریبا دارای ضخامتی با 17 میلی‌متر می‌باشد. باید توجه کرد نوع با کیفیت این تخته‌ها را انتخاب کرد، چرا که در صورت بی‌کیفیتی محصول در هنگام برش دچار لب پریدگی می‌شود..

معمولا هایگلاس‌های با کیفیت دارای پشته ملامین سفید رنگ هستند و هر یک از تخته‌ها را به صورت جدا گانه بسته بندی می‌کنند تا آسیبی به آن‌ها نرسد. هر چه جنس هایگلاس بهتر باشد، ماندگاری کابینت‌ها نیز بیشتر خواهد بود. کیفیت مغزه MDF، جنس روکش هایگلاس، دستگاه پرس و نوع چسب مصرف شده به طور مستقیم بر کیفیت MDF هایگلاس تاثیر دارد.

انواع ‌ام‌دی‌اف پلی گلاس

‌ام‌دی‌اف پلی گلاس آلویک ،ضد خش و شفافیت بی‌نظیر با ضخامت 18 میلیمتر می‌باشد .الویک یکی از بهترین انواع ‌ام‌دی‌اف پلی گلاس اسپانیا می‌باشد .

‌ام‌دی‌اف لوکس آلویک یک محصول با تکنولوژی پیشرفته می‌باشد که تحت پروسه‌های مختلف صنعتی به شکل یک پانل تزئینی پلی گلاس ارائه می‌گردد، در حالی که سطوح دیگر با کاغذ تزئینی در همان طراحی را پوشش داده است. این محصول در مقایسه با دیگر محصولات جایگزین، دارای پاسخ‌های فیزیکی – مکانیکی بسیار عالی می‌باشد با تاکید بر مقاومت بالا در برابر خراش، کیفیت سطح و درخشش بالا.

‌ام‌دی‌اف پلی گلاس نیمن آلمان توسط پرس یک لایه شفاف 75 میکرونی از پلی استر بر روی یک سطح ‌ام‌دی‌اف دو رو ملامین (در مقایسه با ‌ام‌دی‌اف‌های ترک که یک رو ملامین می‌باشد برتری دارد) ساخته شده است.

ضخامت نهایی ‌ام‌دی‌اف پلی گلاس نیمن 19 میلیمتر می‌باشد که کار کردن با آن را در مقایسه با دیگر ‌ام‌دی‌اف‌ها راحت‌تر و ایمن‌تر می‌سازد (ضمنا نوارهای مناسب آن با عرض22میلی‌متر در کلیه رنگ‌ها موجود می‌باشد).